Mokyklos bendruomenės tradicijos

Mūsų mokyklos bendruomenė kuria svetingą ir saugią mokyklos aplinką, palaiko glaudžius ryšius su asociacija ,,Kurtuvėnų bendruomenė“, biblioteka, Kurtuvėnų regioniniu parku.

Rugsėjo 1-sios šventė. Pirmieji susirenka mokytojai, mokiniai, tėveliai. Vėliau –svečiai: Kurtuvėnų regioninio parko atstovai, miestelio bendruomenės atstovai. Mokinius sveikina ir „Šventjonio“ vadovai. Atsidėkodami mokiniai koncertuoja. Po sveikinimų, prie mokyklos durų atvyksta Kurtuvėnų žirgyno brička. Šis iškilmingas pasivažinėjimas pradedant mokslo metus tapo jau tradicija. Pirmasis skambutis, mokyklos himnas, puošniais žirgais kinkyta brička – visada išliks kiekvieno mokinuko atmintyje. Kadangi kartu švenčia ir mūsų priešmokyklinės grupės (mišraus amžiaus vaikams) mažieji, jie skuba sulaukti savo mokyklinio rugsėjo.

Margaspalvėje Rudenėlio šventėje visi gali „paganyti akis“. Grožybės pagamintos iš mokinių sodo bei daržo gėrybių. Mįslės, eilės, dainelės, piešinukai – tiek daug telpa į šią šventę. Stebina ne tik išradinga paroda, bet ne mažiau išradingas ir patiekalų stalas. Advento popietė žvakių šviesoje Kad vaikai geriau pajustų ir suprastų advento prasmę, pasakojame apie keturias laukimo savaites, kuriame darbelius, atvirukus, dovanėles, eglutės žaisliukus, mokomės liaudies žaidimų, advento giesmių, mokomės atleisti, paguosti, padėti kitiems. Advento vakaronė –tai įžanga į Kalėdų stebuklo –kūdikėlio Jėzaus gimimo šventę. Advento giesmės, senolių papročiai, parapijos klebono malda prie balta staltiese apdengto stalo -mažą ir didelį pažadina dvasingumui. Visi džiaugiamės prisiminę ir išsaugoję senolių tradicijas, dvasingai praleidę laiką, pasisotinę vieni kitų gerumu, atjauta, buvimu drauge.

Dar viena tradicija – Naujametinis karnavalas. Ateina linksmybių ir juoko, šokių, sveikinimų ir dovanų metas. Linksmas, ryškus, margaspalvis Naujųjų sutikimas. Mus labai džiugina tai, kad mūsų tėveliai išradingi ir puikūs aktoriai… Jie kartu su savo vaikais vaidina Naujametiniuose spektakliuose. Kalėdų senelis irgi iš savųjų, tik atpažinti būna gana sunku

Kurtuvėnuose Užgavėnės –tikras liaudies teatras. Kurtuvėniškiai didžiuojasi, kad pavyko išsaugoti tradicijas. Prieš įspūdingąsias persirengėlių eitynes su vestuvių inscenizacija, kaime pasirodo vaikai. Jie su savo gamintomis kaukėmis, šmaikščiomis dainelėmis, palinkėjimais aplanko savo kaimynus, kitus gyventojus. Kiekvienas kiemas pasitinka svetingai: stalelis kieme, vaišės. Paskui vaikai nešini Užgavėnių atributika, grįžta mokyklon skanauti Užgavėnių blynų. Kurtuvėnų dvaro parke kuriamas Užgavėnių laužas, pasilipus ant kaladės sakomos oracijos. Ten galynėjasi Lašininis su Kanapiniu, sudeginama Morė. Viskas užbaigiama ubagų baliumi. Žiemos pabaigos šventė ir žemėje, ir sieloje. Po to jau prasideda priešvelykinio susitelkimo metas.

Šeimų šventė – tai ypatinga šventė, kuri vyksta gegužės mėnesį. Dalyvauti šventėje labai svarbu, nes vaikai rimtai ruošiasi sutikti savo tėvelius, mamytes, senelius. Tą dieną į mokyklą skuba visi: vieniems mokykla yra vos keli žingsniai nuo namų, o kiti į mokyklą išsiruošia palikę visą ūkį. Šventės metu nėra kada nuobodžiauti: vaikai koncertuoja, džiugina svečius eilėmis, mini spektakliukais. Visų šeimos narių taip pat laukia rimti išbandymai: sudainuoti dainą, suvaidinti, nupiešti… Galiausiai po šeimų komandinių varžybų (kūrybinių bei sportinių), visi sėda prie stalo paskanauti vaišėmis, išgerti puodelį kavos ar arbatos.

Vykdomos akcijos skirtos Mokytojo dienai, minint Sausio 13-ąją, Vasario 16-ąją, Kovo 11-ąją.

Mokslo metų užbaigimo šventė – šventė, kuri kasmet keičia savo formas. Tądien linksmai ir turiningai atsisveikinama su mokiniais ir palinkima turiningų vasaros atostogų.

Formuojasi dar viena graži tradicija – bendros talkos su mokinių tėveliais tvarkant žaidimų aikštelę bei mokyklos aplinką.

Mokyklos bendruomenės tradicijos (pdf)

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.