Kurtuvenų mokyklai 95-eri

,,Netikėtai gavau kvietimą rugsėjo 15 dieną, šeštadienį, atvykti į Kurtuvėnų mokyklos 95-erių metų jubiliejinę šventę. Kadangi šioje mokykloje mano tėvelis Liudas Baltutis dirbo mokytoju ir vedėju, o aš ten gimiau ir gyvenau iki mūsų tremties į Sibirą (1941 m. birželio 14 d.), buvau paprašytas papasakoti prisiminimų iš prieškario mokyklos gyvenimo.
Prisipažinsiu – prašymas nelengvas. Sunku glaustai papasakoti daugybę reminiscencijų įvairiapusiškos veiklos mokykloje tema. Tiesiog bandysiu atkurti prisiminimus, patirtus vaikystėje ir girdėtus tremtyje, besiklausant Tėvelio pasakojimų apie tai, kad mokykla buvo ir yra ŠVIESOS IR KULTŪROS CENTRAS”
rašė Romualdas Baltutis ,,Šiaulių naujienose” straipsnyje ,,Kurtuvėnų mokyklai 95-eri”.
Kurtuvėnų mokyklos jubiliejaus šventėje dalyvavo gausus burys buvusių mokinių ir mokytojų, svečiai iš Šiaulių raj. savivaldybės. Renginį vedė vyresn.. bibliotekininkė A. Kniurienė. Susirinkusius dainomis ir šokiais pasveikino dabartiniai mokyklos šeimininkai – darželinukai, pirmokai bei buvusios mokinės, taip pat ansamblis ,,Kurtuove”. Svečiai taip pat buvo pasiruošę: išgirdome linksmų istorijų, eilių, dainų bei muzikinių kūrinių ir, aišku, prisiminimų. Pasibaigus renginiui salėje, vieni rinkosi bendruomenės patalpose pabendrauti, kiti būrėsi kieme, kur buvo verdama gardi košė, garavo mėtų arbata, projekto ,,Mobilios veiklos” vienas iš vadovų Vitalijus Augustauskas ir Sergejus Staponkus-Seržas jaunimui pristatė mobilias pramogas. Daug kalbėta, šiltai bendrauta. Nuotraukas žiūrėti galerijoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.